Bielsko-Biała inwestuje w miejsca postojowe

CV telemarketer

Szukasz pracy jako telemarketer, pracownik telefonicznej obsługi klienta lub pracownik call center? Z pewnością przyda Ci się oryginalne CV, list motywacyjny i podanie o pracę, które sprawią, że Twoja aplikacja wyróżni się na tle konkurencji.

Jeśli posiadasz już gotowe CV dla telemarketera spójrz na nie jeszcze raz i sprawdź czy jest ono czytelne, zawarte są w nim najważniejsze informacje dotyczące twojej osoby: dane adresowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, umiejętności, kursy i szkolenia. Jeśli tak, to znaczy, że wykonałeś kawał dobrej roboty! Jednak to nie wszystko. Twoje CV i list motywacyjny musi być również dopasowane do konkretnej oferty pracy na jaką aplikujesz. Spójrz jeszcze raz na swoje CV telemarketera i porównaj z tym co pisze w ogłoszeniu o pracę. Jeśli w swoim CV odpowiadasz na wymagania stawiane przez pracodawcę oraz spełniasz jego wymagania formalne to mogę pogratulować Ci jeszcze raz! Jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko. Jeśli jednak Twoje CV nie do końca jest taki jak piszę powyżej przeczytaj rady, które znajdziesz poniżej i dokonaj zmian w Twoich dokumentach, tak, aby jak najlepiej spełniały oczekiwania Twojego przyszłego pracodawcy.

W artykule postaram się pomóc Ci:

  • napisać dobre CV
  • określić twoje kluczowe kompetencje na stanowisku telemarketera,
  • wskazać najważniejsze obszary, na które zwracają uwagę profesjonalni rekruterzy.

1. W pierwszej kolejności w treści głównej CV wpisz swój Cel zawodowy.

Postaraj się w nim zawrzeć odpowiedzi na takie pytania jak: Kim jestem i dlaczego chcę pracować jako telemarketer? Dlaczego szukam pracy właśnie w tej firmie? Jakie jest moje doświadczenie na stanowisku telemarketera?

2. Kolejnym krokiem w CV będzie opisanie Twojego doświadczenia zawodowego.

Jeśli pracowałeś już w kilku miejscach i masz bogate doświadczenie zawodowe to bardzo dobrze! Jednak twojego przyszłego pracodawcę to nie interesuje. On jest zainteresowany tym, czy sprawdzisz się jako pracownik call center oraz czy masz w tym temacie doświadczenie i odpowiednie umiejętności.
Dlatego w swoim CV pisz tylko to, co dotyczy pracy jako telemarketer oraz tej pracy, która dała Ci możliwości rozwinięcia umiejętności związanych z pracą przy telefonie. Nie pisz oklepanych frazesów. Szczegółowo opisz czym się zajmowałeś w poprzednich pracach i czego się tam nauczyłeś.

3. Kursy i szkolenia.

Tu tak samo jak wcześniej – pracodawcę interesuje czy posiadasz przeszkolenie z zakresu spraw, które będziesz wykonywał u niego jako telemarketer. Więc śmiało możesz wpisać wszystkie szkolenia związane z psychologią, rozwiązywania sytuacji stresowych, pracy z trudnym klientem, poprawnej wymowy itp. Jeśli byłeś na kursie samoobrony to fajnie, jeszcze fajniej jeśli byłeś na kursie samoobrony i masz z tego certyfikat! Ale zadaj sobie pytanie: czy to mi się przyda podczas pracy przy telefonie? Chyba odpowiedź będzie „nie”.

4. Co jeszcze?

W CV telemarketera umieść również swoje umiejętności zawodowe. Niech one również będą związane z pracą,którą chcesz wykonywać. Nie pisz, że potrafisz szydełkować, wytapiać rudę czy tworzyć witraże. Napisz, że jesteś osobą komunikatywną, że potrafisz utrzymywać dobre relacje z klientem, podtrzymywać rozmowę, itp.

 

Potrzebujesz gotowych wzorów dla telemarketera:

cv telemarketer

list motywacyjny telemarketer

Podanie o pracę telemarketer