Ciekawe formy dekoracji

Balony może i są jednym z najłatwiejszych i najszybszych pomysłów na dekorację, jednak zawsze się sprawdzają i tandety im zarzucić nie można, zwłaszcza jeśli jeszcze dodatkowo pomyślimy o jakichś innych dodatkach. Niektóre z pomysłów są naprawdę bardzo ciekawe, o części być może nawet nigdy nie słyszeliście.
Balony nie muszą być nudne tudzież zwyczajne. Kilka dodatków sprawi, że owa dekoracja będzie bardzo atrakcyjna i nietypowa. Oto kilka pomysłów, co można wyczarować z „zwyczajnych balonów”:

Zdjęcia przywiązane do balonów z helem:

Balony z helem Warszawa są równie nudne jak zwykły balon? Być może. Ale zdjęcia przywiązane do balonów wypełnionych helem wcale nie muszą takie być! Będzie nie tylko nietypowo i ciekawie, ale i nastrojowo! Taki pomysł jest idealny na jakąś rocznicę, urodziny lub imprezę tematyczną (np. wieczór panieński). Wykonanie takiej dekoracji jest bardzo łatwe.

Lód w balonikach do chłodzenia alkoholu:

Aby wykonać taki nietypowy lód do chłodzenia alkoholu, wystarczy napełnić balony wodą, zawiązać i zamrażać kilka godzin. Zadanie należy do jednych z łatwiejszych, aczkolwiek do tego będą lepsze jednak mniejsze baloniki.

Świeczniki z zamrożonej w balonach kolorowej wodzie:

Wykonanie takiej dekoracji należy do nieco trudniejszych. Do wykonania niezbędne są balony, barwniki do wody, mała świeczka lub t-light.

Konfetti i banknoty w balonie:

Kolejny łatwy do wykonania pomysł na dekorację. Do balonów wystarczy włożyć konfetti i banknoty i zawiązać.

Balonowe pojemniki:

Pomysł nie należy do łatwych w wykonaniu, jednak jest nietypowym i ciekawym sposobem na przechowanie np. długopisów. Taki pojemnik może posłużyć również za chociażby wazon na kwiaty. Wystarczy tylko przyciąć baloniki od spodu, naciągnąć na pojemniki (może to być np. słoik), a na samym końcu wepchnąć balonik do środka.
6. Zaproszenia i wskazówki: Nietypowy pomysł do wykorzystania w grze w podchody, gdzie można ukryć wskazówki i podpowiedzi. Równie ciekawy pomysł na wykonanie zaproszeń na różne okazje – wystarczy przymocować balon do zaproszenia, na który wcześniej umieścimy szczegóły, dotyczące wydarzenia.
7. Świecące balony:
Idealne zarówno jak i do dziecięcego pokoju, tak i do sypialni czy salonu, zamiast lampy. Świetnie sprawdzą się również na imprezie. Aby zrobić taki balon, należy umieścić ledowe światełka w nadmuchanych balonach. Zadanie nie należy do najtrudniejszych, a efekty są zniewalające.
8. Balony z nadrukiem odbijające światło:
Świetny pomysł na dekorację imprezową lub stworzenie własnej kuli dyskotekowej. Wystarczy tylko posmarować nadmuchany balon klejem i nakleić na niego cekiny lub brokat, które dodatkowo można również wrzucić do środka.
9. Świeczniki
Dekoracja niekoniecznie z balonem w roli głównej, jednak z jego wykorzystaniem. Do napompowanego balona należy przykleić materiałowe małe serwetki. Dobrze by było gdyby były one okrągłe. Następnie po wyschnięciu przebić balon i możemy cieszyć się pięknym, nietypowym świecznikiem.
10. Balonowe lizaki dla dzieci
Aby takie wykonać, należy nałożyć na nadmuchane balony przezroczystą folię i owinąć tasiemką lub związać. Do całości przymocować patyki do balonów. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się na imprezach dla dzieci.
11. Balony pomalowane świecącą farbą
Zwykłe, białe lub szare balony mogą wyglądać nietypowo i elegancko. Wystarczy tylko pomalować je starym, zniszczonym pędzlem w złotym lub srebrnym kolorze.
12. Balonowe owoce
Do wykonania oprócz balonów potrzebujemy np. papieru kolorowego lub gąbki. Do balonów wystarczy przymocować lub przykleić wycięte wzory.
13. Gaz do balonów
Do wykonania prowizorycznej butli z helem potrzebujemy sody oczyszczonej, octu, plastikowych butelek, balonu oraz lejka. Wystarczy wlać octu do butelki, następnie nałożyć balon na butelkę szyjki, jednocześnie zaciskając balon na końcu. Później, nalewy unieść balon i wsypać sodę. Powstały w ten sposób gaz napełni balon.
14. Balony wypełnione fluorescencyjną farbą
Doskonały pomysł na imprezę nie tylko dla dzieci, bo również i dla młodzieży, a nawet dorosłych. Balony pomalowane świecącą farbą będą wyglądały niesamowicie, szczególnie nocą.
15. Misa na owoce
Dekoracja wykonana przy pomocy balonów. Podobnie jak w przypadku świeczników, balon tam nie gra głównej roli, jednak jest kluczowy w tym wszystkim. Wykonanie w podobny sposób jak w przypadku świecznika.
Opracowanie: http://bazyliazasole.pl/